#Фудбал

Ливерпул чека тежак пут у Праг

Црвени гостују у Прагу, где би фокус енглеског тима ових 90 минута могао да буде одлучујући фактор.

Тимске вести

Очекујемо утакмицу Спарта Праг против Ливерпула у четвртак увече. Фаворити за сусрет су наравно премијерлигаши, али су шансе за госте већ лепо порасле за ових 90 минута.

Ово није случајно, јер су повреде и даље највећи проблем за Ливерпул, а екипа Јиргена Клопа ће такође морати да се припреми за свој супер окршај против Манчестер ситија за викенд. Игра Ситија ће вероватно бити апсолутни приоритет, тако да је мало вероватно да ће неко ко је у недоумици ризиковати од стране немачког менаџера.

Игра Црвених је све климавија, посебно у гостима. Иако је победа у Лига купу била велики скалп са тим младим тимом, победоносни гол је постигнут у 99. минуту против Нотингема за викенд од Дарвина Нуњеза у незаборавном сусрету.

Велико је питање шта можемо да очекујемо од стартера, пошто је поред Нуњеза, минутажу за викенд добио и Доминик Шобослаи, док је Мо Салах одрадио пун тренинг.

Постоје добре шансе да Собосзлаи почне и добије око 60 минута, док ће Салах вероватно ући као замена да би се упустио у замах пред утакмицу Цитија.
То значи да је ова екипа Ливерпула веома рањива, са неколико младих играча који ће вероватно истрчати на неколико позиција, тако да ће бити шансе за домаћи тим.

Спарта из Прага је постигла сјајан резултат за игру у шеснаестини финала у другом рангу Европе, избацивши Бетис у групној фази и Галатасарај у претходном колу. У реваншу, Чехиња је обезбедила напредак победом од 4-1, и то са 4-5 чешких играча у стартној постави.

У лиги им се придружила Славија на лигашкој табели, а окршај ове две екипе за викенд је резултирао нерешеним резултатом 0:0, тако да Чеси нису могли да се одморе на мечу у четвртак.

Спарта Праха вс Ливерпул бесплатна опклада

Ових 90 минута неће бити приоритет за Ливерпул, док ће се Чеси припремати за своју утакмицу сезоне. А ова разлика у мотивацији могла би да се покаже и на терену, поготово што ће још младих морати да уђе за госте.

Чеси су у целој серији доказали да нису случајно стигли довде, способни да играју са Бетисом, Ренџерсом и Галатасарајем у најмање једнаким условима на терену, а само их Шкоти побеђују по резултатима. Иако је Ливерпул бар један ниво изнад тих тимова, вероватно је тесна утакмица, али рутина је на страни Ливерпула.

Даћемо Чесима гол, а кладимо се и на максимална четири гола на мечу. Неће то нужно бити меч са много голова, пошто је чешка одбрана веома добра код куће, а Ливерпул ће такође морати да се ослони на своју одбрану због уздрмане линије напада. 1-0, 2-2, 1-3. Сва три ова исхода би нам донела новац, што показује колико различити исходи могу бити покривени овом опкладом, која има квоту 1,80 на 20бет у четвртак увече.