#Фудбал

Ево нашег савета за Ливерпул против Брајтона

У недељу рано поподне, Ливерпул би могао да буде на врху табеле Премијер лиге док игра пре утакмице Манчестер Цири-Арсенал. Очигледно је да је то фаворит домаћих у ових 90 минута, а квоте кладионичара на домаћем тиму стално опадају.

Тимске вести

Ливерпул је прекинуо сјајан низ пре међународне паузе, тако да немају шансе да освоје сва четири трофеја ове сезоне. Пораз од 4-3 од Манчестер јунајтеда био је један од најслабијих резултата последњих месеци, а Јунајтед је успео да искористи бројне грешке у одбрани.

Упркос томе, до сада нема замерки на последњу сезону Јиргена Клопа, а он је чак успео да релативно ефикасно савлада талас озбиљних повреда. Тим изгледа све боље и боље, са добрим бројем повређених бекова, тако да има прилично солидних једанаест за почетак у недељу. Диого Јота, Алиссон, Трент, Алекандер-Арнолд и Андрев Робертсон остају ван терена.

Брајтон ове сезоне не може да игра на истом нивоу као пре годину дана, али су данас успели неколико пута да победе Ливерпул.

Ливерпул није победио ниједну од последње четири утакмице против Брајтона.
Та статистика би свакако требало да улива Брајтону самопоуздање, а шта мање форма тима. Из Европске лиге су пред међународну паузу испали од Роме у великом поразу, док су тек девети у лиги.

Њихова последња лигашка утакмица је морала да буде одложена пошто је Манчестер сити играо у ФА купу пре две недеље, па су последњу лигашку утакмицу одиграли 10. марта, победивши Нотингем у слабој утакмици. Пре тога су, међутим, доживели низ болних пораза и можда ће на крају сезоне бити у борби за пласман у Лигу Европе.

Били Гилмор би могао да се врати из суспензије, а напољу су остали само Џек Хиншелвуд, Соли Марч и Кауро Митома.

Бесплатна опклада за Ливерпул против Брајтона

Говорећи на конференцији за новинаре пре меча, Клоп је рекао да очекује веома јак учинак на домаћем терену на почетку сезоне и да тражи додатно охрабрење навијача у кључном периоду. На терен ће изаћи много мотивисанија домаћа екипа, где се може окупити најјачи везни ред (Мекалистер – Ендо – Собослаи). Видевши колико је Брајтон у бестежинском стању био у гостима последњих недеља (пет пораза у последњих шест утакмица), ових 90 минута би могло да се заврши успехом код куће.

Такође, од судије ћемо узети највише 5 картона. Иако састанак води Цоотер, који је у просеку дао највише карата ове сезоне, гледајући иза бројева, не треба нужно очекивати пљусак карата на овом сусрету. Ливерпул има најмањи број картона код куће, а поред тога, арбитар је довео обе стране до 1-1 утакмица са малим картама ове сезоне. Иако Брајтон скупља доста у гостима, могли би да остану испод линије 5,5 ових 90 минута ако Ливерпул успе да победи.

Креатор клађења: победа Ливерпула + мање од 5,5 карата @1,83
Креатор клађења: победа Ливерпула + мање од 5,5 карата по 1,80